Cybex Manhattantoy Munchkin kalencom kolcraft neonato roommates ryco tomy
 
 
استانداردها و گواهینامه ها
 
موسسات تحقیقاتی آزمونگر محصولات سایبکس در جهان

مقدمه

ایمنی سایبکس(Cybex)

شاید محصولات ما از لحاظ ظاهری جذاب باشند، اما اگر حداقل، امنیت فرزندان شما را تا بیشترین حد ممکن تصمین نکنند، بی‌ارزش خواهند بود. محصولات ما همواره نتایج فوق‌العاده‌ای را در مهم‌ترین تست‌های ایمنی مصرف‌کننده ،در اروپا به دست می‌آورند. بدیهی است که تمام نتایج آزمایش‌ها با دقت مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و این بخشی از تعهد ما برای بهبود مستمر محصولات است.
در ادامه اطلاعات بیشتری در رابطه با این دستاوردها و دیدگاه‌های موسسات تحقیقاتی مربوطه ارائه شده است.

موسسات تحقیقاتی
موسسه استفتونگ وارینتست(Stiftung Warentest)
آلمان

سازمان استفتونگ وارینتست، پیشگام در زمینه آزمون استاندارد بودن محصولات مصرفی در آلمان بوده و نیز به عنوان رهبر این صنعت در اروپا ،در نظر گرفته می‌شود. در سال 1962 تاسیس شد و در هر سال بیش از ده میلیون نسخه چاپی از آن منتشر می‌شود. استفتونگ وارینتست هیچ گونه تبلیغاتی را نمی‌پذیرد و برای تضمین استقلال خود تنها تا حدی کمک‌های مردمی را می‌پذیرد.
استفتونگ وارینتست به همراه باشگاه اتومبیل آلمان آداک(ADAC)، مشهورترین برنامه جوایز مربوط به ایمنی کودکان را در مرکز اروپا برگزار می‌کنند. استفتونگ وارینتست توصیه‌های خود را بر اساس داده‌های آزمون‌هایی منتشر می‌کند که بیشتر آداک آن را فراهم ساخته است. در دسته‌بندی «ایمنی»، صندلی‌های بچه با توجه به عملکردهای آنها در تصادف از رو به رو، تصادف از بغل، همچنین ایمنی در ساخت صندلی رتبه‌بندی می‌شوند و 50% از نتیجه کل آزمایش را به خود اختصاص می‌دهند.
در دسته‌بندی دوم «حمل و ارگونومی» قرار دارد، که شامل دسته‌های فرعی استفاده اشتباه، راحتی کودک، نصب و راه‌اندازی، خم و راست شدن، اندازه/تنظیم ارتفاع، فضای نشستن کودک، موقعیت صندلی، کتابچه راهنمای کاربر، تمیز‌سازی و طرز کار آن می‌شود که 50% دیگر از نتیجه کل آزمایش را به خود اختصاص داده است. آزمون بررسی مواد مضر هم دسته جدیدی است که در سال 2011 معرفی شد. این آزمون بر روی هیدروکربن‌های آروماتیک چندحلقه‌ای، نرم‌کننده‌ها، فسفات‌ها ترکیبات فنولیک، ترکیبات آلی قلعی و رنگدانه‌ها تمرکز دارد. این دسته‌بندی در نتایج کلی محاسبه نمی‌شود، با این حال، هنگامی که میزان آنها بیش از حد قانونی مجاز باشد، نتیجه کلی کاهش یافته و نظرات هشدار دهنده ارائه خواهد شد.
به عنوان مثال، طبقه بندی نتایج کلی آزمونها در موسسات آزمونگر آلمان به صورت زیر است:
1.0-1.5: «sehr gut» (بسیار خوب)،
1.6-2.5: «gut» (خوب)،
2.6-3.5: «befriedigend» (در حد انتظار)،
3.6-4.5: «ausreichendL» (نسبتاً ضعیف) و
4.6-5.5: «mangelhaft» (ضعیف)

موسسات تحقیقاتی
آداک
آلمان

رتبه‌بندی های این سازمان از سیستم نمره‌دهی در مدارس آلمان پیروی می‌کند، به عنوان مثال: «sehr gut» (بسیار خوب)، «gut» (خوب)، «befriedigend» (در حد انتظار)، «ausreichend» (نسبتاً ضعیف) و «mangelhaft» (ضعیف).
معیارهای این آزمون به طور قابل ملاحظه‌ای سختگیرانه‌تر از استاندارد ایمنی ECE-R 44 است. داده‌های این آزمون را باشگاه‌های اتومبیل مختلف و سازمان‌های آزمون گر محصولات مصرفی ( سازمانهای استاندارد) در سراسر اروپا استفاده می‌کنند. لطفا توجه داشته باشید که حتی اگر داده‌های بررسی یکسان باشد، نتیجه می‌تواند متفاوت باشد، چرا که شاید معیارهای خاص آن را به صورت متفاوتی تفسیر کند یا هر کدام ارزشی متفاوت داشته باشند.

موسسات تحقیقاتی
ویچ«Which»
بریتانیا

«ویچ» با بیش از 50 سال سابقه کار، اکنون بزرگترین سازمان استاندارد در بریتانیاست. ویچ با بیش از 650هزار عضو، کاملاً مستقل است. ویچ موقعیت «بهترین خرید» را ارائه می‌کند و به بهترین محصولات و خدماتی جایزه می‌دهد که خود، آنها را آزمایش کرده است. این سازمان تنها محصولات یا خدماتی را مورد ستایش قرار می‌دهد که پس از تست مقایسه‌ای دقیق و تجزیه و تحلیل ویچ به بالاترین نتایج دست یافته باشند.

موسسات تحقیقاتی
مجله اتوبیلد(Autobild)
آلمان

اتوبیلد بزرگترین مجله ماشین در اروپا با تیراژ هفتگی 900هزار نسخه است و در 33 کشور جهان منتشر می‌شود. از سال 1995 در سایت Autobild.de نسخه آنلاین آن نیز منتشر می‌شود. علاوه بر انتشار آنلاین مقالات مجله، آنها تیم تحریریه خود را نیز حفظ کردند. معروفترین صندلی‌های اتومبیل کودک گروه های آزمون آنها مورد بررسی قرار می‌گیرند و نتایج حاصل به صورت آنلاین منتشر می‌شوند.

موسسات تحقیقاتی
مجله اتوموتور اند اسپورت(AMS)
آلمان

این مجله ماشین در سال 1946 منتشر شد(و سپس داس‌اتو(dasAuto) نام گرفت) و تیراژ تقریبی آن 445هزار و 500 نسخه بود. مجله اتوموتور اند اسپورت هفته‌ای دو بار منتشر می‌شود و با 2.33 میلیون مخاطب، یکی از پر مخاطب‌ترین مجلات با موضوع موتور در اروپا است.
هجده سال است که مجله اتوموتور اند اسپورت، صندلی ماشین کودک را به همراه توف(اتحادیه بازرسی و پایش فنی آلمان) بررسی می‌کند. در حال حاضر، آزمون‌های تصادف با ماشین گلف فولکس واگن انجام می‌شود. هر صندلی با توجه به دستورالعمل کتابچه راهنما در سمت راست صندلی عقب نصب می‌شود و وضعیت تصادف با سرعت 51 کیلومتر در ساعت شبیه سازی می‌گردد.

موسسات تحقیقاتی
کلوپ تفریحی سوئیس یا تی.سی.اس(TCS)
سوئیس

کلوپ تفریحی سوئیس با بیش از 1.6 میلیون رهبر اتحادیه خودرو در سوئیس است.

موسسات تحقیقاتی
باشگاه تفریحی موتورسیکلت و اتومبیل اتریش یا او.ای.ام.تی.سی(ÖAMTC)
اتریش

باشگاه تفریحی موتورسیکلت و اتومبیل اتریش به عنوان مثال خودرو اتریش، و باشگاه تفریحی موتورسیکلت. سازمان مشابه با آداک در آلمان است.


موسسات تحقیقاتی
جایزه طراحی رد دات(Red Dot)
آلمان

جایزه رده بالایی در زمینه طراحی است. رد دات برچسب کیفیتی برای طراحی عالی با شهرتی بین‌المللی است.
این جایزه را مرکز طراحی ایالت نوردراین-وستفالن در اسن، آلمان اعطا می‌کند. مخاطب این مسابقه بین‌المللی طراحی تمام کسانی هستند که تمایل دارند فعالیت‌های تجاری خود را با استفاده از طراحی متمایز سازند. از سال 1955، طراحان و تولیدکنندگان می‌توانند برای دریافت جوایز درخواست بدهند و برنده هر سال در مراسمی معرفی می‌شود. محصولات برنده در موزه طراحی رد دات، در محل میراث فرهنگی جهانی زولورین(Zollverein) در اسن ارائه می‌شوند. در این جایزه بیش از 11هزار محصول از 61 کشور جهان ارائه می‌شود، و «جایزه طراحی رد‌ دات» بزرگترین و مشهورترین رقابت طراحی در جهان است.

موسسات تحقیقاتی
جایزه نوآوری کودکان و جوانان(Kind+Jugend)
آلمان

همراه با جایزه نو‌آوری کودکان و نوجوانان، نمایشگاه جهانی در زمینه تجهیزات تجاری برای نوزادان و کودکان برگزار می‌شود، قدرت نوآورانه در این بخش و بهترین محصولات سال برای نوزادان و کودکان نوپا مورد تشویق قرار می‌گیرد. ایده‌های به خصوص نوآورانه، فن‌آوری‌های برجسته، بالا بودن سطح عملکرد یا طراحی فوق‌العاده از معیارهای مهم در تصمیم‌گیری هیأت داوران در این مجمع متخصصین بین‌المللی و مستقل متشکل از متخصصان صنعت، روزنامه‌نگاران تجارت و کارشناسان ایمنی ، است. جایزه برگزیدگان، که به عنوان محصولات "پرطرفدار" معرفی میشوند در هشت گروه اهدا می‌شود.